Jajko mollet na dwa sposoby. Spróbuj przed seansem filmu "Johnny"!

W piątek, 23 września do kin trafił długo wyczekiwany film na podstawie wspomnień podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego. Istotną rolę w tej opowieści odgrywa pewna potrawa, a dokładnie jajko mollet. Postanowiliśmy przetestować ten przepis i podpowiemy, co należy zrobić, by jajko było idealne.

W piątek do kin wszedł film "Johnny", nagrodzony na 47 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, w którym zauważalną rolę pełni pewna potrawa, a dokładnie jajko mollet. Jajko mollet, zwane czasem także jajkiem w koszulce, to wbrew pozorom wcale nie łatwe danie, ponieważ oprócz skupienia i umiejętności, przyda się także odrobina szczęścia. Tomek Pazdyk i Dominik Wardzichowski postanowili zmierzyć się z tym przepisem w kuchni Hapsa, a my z chęcią podpowiemy, co zrobić i na co zwrócić uwagę, by jajko mollet wyszło perfekcyjne.

Zobacz wideo

Co musisz przygotować?

  • 1 świeże jajko "od szczęśliwej kurki"
  • 2-3 łyżki octu
  • sól
  • rondelek z wodą
  • łyżkę i łyżkę cedzakową
  • malutką miseczkę 

Ponadto: ulubiony sos (w naszym przypadku sos koperkowy i majonez z dodatkiem srirachy), grzankę, podduszony szpinak lub cokolwiek, z czym chcesz zjeść jajko mollet.

Sposób wykonania:

  1. Jajko ostrożnie wbij do małej miseczki.
  2. Do rondla wlej wodę, dodaj ocet i odrobinę soli. Doprowadź do wrzenia (uważaj jednak, by woda nie bulgotała zbyt mocno). Dodanie octu sprawi, że białko szybciej się zetnie i nie "rozleje się", tylko zachowa ładny kształt.
  3. Za pomocą łyżki zrób w wodzie wir i w jego środek ostrożnie wlej jajko. Delikatnie zmniejsz moc palnika i odczekaj ok. 3,5 minuty.
  4. Po tym czasie ostrożnie wyłów jajko za pomocą łyżki cedzakowej i podaj w sposób, który ci odpowiada.

W naszej kuchni zaprezentowaliśmy jajko w towarzystwie dwóch sosów - koperkowego oraz sosu z połączenia majonezu i ostrego sosu sriracha. Wy zdecydujcie, która wersja jest smaczniejsza i jak już posilicie się delikatnym jajkiem, koniecznie wybierzcie się do kina na film "Johnny". Wtedy dowiecie się, jakie znaczenie miało to słynne jajko.

'Johnny' od dziś w kinach'Johnny' od dziś w kinach Materiały prasowe

Więcej o: