Wielkanocna akcja Hapsa - Minionek w każdej święconce

Minionki rozrabiają Wielkanocą! Alleluja! Niech baranek z króliczkiem zrobią miejsce w święconce dla Stuarta, Kevina i Boba. Czyń dobro - zrób tyle Minonków ile jesteś w stanie. Jeśli manualnie jesteś jak Kevin poproś mamę o pomoc przy malowaniu! PS. Nie rób tego na kanapie w salonie, jeśli żółto-niebieskie plamy nie będą pasowały do wystroju salonu.
Zobacz wideo

Składniki:
jajka
farba do jajek - żółta i niebieska
czarny mazak
oczy - można kupić w sklepie papierniczym

Sposób przygotowania:
Najlepszy efekt uzyskasz jeśli zafarbujesz jajka całkowicie białe. Na jajkach kremowych i brązowych żółty kolor będzie mniej widoczny.

Ugotuj jaka na twardo - około 6 minut. W osobnych naczyniach rozpuść żółty i niebieski barwnik zgodnie z instrukcja na opakowaniu. Do farbowania Minionków najlepszy jest kieliszek do martni - w nim jajko nie będzie się przewracać na boki. Farbowanie jajka zacznij od koloru żółtego - wstaw jajko do kieliszka do martini szpiczastą stroną do dołu - wlej do kieliszka tyle żółtego barwnika, by zakryło jajko do połowy. Odczekaj kilka minut. Ostrożnie wyjmij jajko i wytrzyj nadmiar barwnika. Całą akcje powtórz z dolną części jajka i niebieską farbką. Wstaw jako do kieliszka żółtą stroną do góry. Wlej do kieliszka niebieski barwnik do linii żółtego koloru. Odczekaj chwilę, aż jajko się zafarbuje. Wyjmij jako z niebieskiego barwnika, ostrożnie wytrzyj, tak aby nie zabrudzić żółtej części.

Na żółtej części jajka naklej oko - jedno albo dwa (to zależy czy ma być Stuart, Kevin czy Bob - którego Minionka wolisz). Czarnym mazakiem domaluj gogle i perlisty uśmiech. A teraz uśmiechnij się do swojego Minionka!

Więcej o:
Copyright © Agora SA