Zielone smoothie na 3 sposoby

Jeśli "seler naciowy" brzmi dla ciebie strasznie, a w kwestii koktajli jesteś zielony, musisz wykorzystać tę zależność bez dwóch zdań. Zaopatrz się w zapas selera naciowego, ogłoś się mistrzem koktajli i rozpocznij produkcję zielonych smoothies. Nie czujesz się przekonany? Spójrz na listę składników. Jak ją najprościej opisać? Nam do głowy przychodzi tylko "pycha", "samo zdrowie" i "zrobić natychmiast".
Zobacz wideo

Składniki:
Koktajl odchudzający z selera naciowego:
łodyga selera naciowego
2 owoce kiwi
łyżka miodu
pół szklanki zimnej wody

Koktajl z selera i pomarańczy:
3-4 łodygi selera naciowego
1 pomarańcza
łyżeczka startego imbiru
łyżeczka miodu
garść świeżej mięty
2 szklanki wody

Koktajl z selera i jabłek:
2-3 łodygi selera naciowego
1 jabłko
garść świeżych liści szpinaku
1/4 ananasa
kawałek imbiru
filiżanka zielonej herbaty
sok z 1/2 cytryny

Sposób przygotowania:
Odchudzający koktajl z selera naciowego:
Łodygę selera i kiwi umyj i obierz. Selera połam na kawałki, a kiwi pokrój. Wrzuć do misy blendera, dodaj łyżkę miodu i wodę. Zmiksuj. Podawaj ozdobiony listkiem selera.

Koktajl z selera i pomarańczy:
Łodygę selera umyj i obierz, połam na kawałki i wrzuć do misy blendera. Pomarańczę obierz i podziel na cząstki, dodaj je do selera. Dodaj łyżeczkę miodu, trochę startego imbiru, garść świeżych liści mięty, wlej 2 szklanki wody, zmiksuj. Koktajl najlepiej smakuje schłodzony.

Koktajl z selera i jabłek:
Łodygę selera oraz jabłko umyj i obierz. Z jabłek wytnij nasiona, pokrój owoce na kawałki i wrzuć do misy blendera. Wrzuć garść świeżych liści szpinaku i pokrojonego ananasa. Zetrzyj kawałek imbiru, wyciśnij sok z cytryny i wlej filiżankę zielonej herbaty.

Więcej o:
Copyright © Agora SA