Parówki kwiatki w cieście

Najbardziej romantyczną rzeczą jaką można zrobić dla swojej kobiety, jest przygotowanie śniadania do łóżka z najpiękniejszymi na świecie parówkami kwiatkami. A jeśli twoja dziewczyna jest na diecie lub w ogóle jej nie masz, to w sumie jeszcze lepiej, bo takie parówki możesz zrobić dla siebie.
Zobacz wideo

Składniki:
3 parówki
1 opakowanie ciasta na tartę
3 łyżki tartego żółtego sera
3 żółtka
szczypiorek

Sposób przygotowania:
Rozwiń arkusz ciasta na tartę i wytnij z niego 3 kółka o średnicy 12 centymetrów. Odetnij zaokrąglone końcówki parówek. Ponacinaj parówki co centymetr i wywiń je nacięciami na zewnątrz tak aby powstały kółka (aby nie przeciąć parówek do końca połóż po dwóch stronach parówki drewniany patyczek i nacinaj do momentu kiedy poczujesz opór).

Przełóż kółka z parówek na kółka z ciasta i przy pomocy wykałaczki powciskaj ciasto między nacięcia parówek. Do środka każdej parówki nasyp po łyżce tartego sera i wstaw całość do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C.

Piecz około 10 minut, aż ciasto delikatnie się zrumieni, a następnie wyjmij blaszkę i do środka każdej parówki nałóż po jednym żółtku. Zapiekaj kolejne 3 minuty w 180 stopniach C. Podawaj posypane drobno posiekanym szczypiorkiem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA